Dovolenku na Maldivách vám budú závidieť všetci

Viete si predstaviť pobyt na ostrove, kde okrem vás a turistov z vášho hotela takmer nikoho nestretnete? Maldivské ostrovy vám doprajú presne toľko súkromia, koľko potrebujete, keď si potrebujete prevetrať hlavu alebo užiť romantické chvíľky so svojím partnerom.

Dovolenku na Maldivách vám budú závidieť všetci
(zdroj: komerčný článok)

Luxusná náruč ostrovného života

Čo je to desať hodín letu, ak si predstavíte, že potom vás čaká ničím nerušený oddych? Môžete celé hodiny relaxovať na pobreží, túlať sa po zátokách alebo si užívať komplexné hotelové služby. Pohľad na azúrové more vás možno bude lákať k myšlienke, že sa vám iba sníva, preto nie je na škodu váš pobyt čo najviac zdokumentovať, aby ste mali dôkaz o tom, že ste prežili luxusnú dovolenku pri mori so všetkým, čo k tomu patrí. Výhľad na more, pláže poskytujúce dostatok súkromia a tie najkrajšie výhľady si užijete na každom z maldivských ostrovov. Maldivská republika je juhoázijská krajina roztrúsená na tisícich ostrovoch, ktoré nie sú rozlohou väčšie ako 5 km2. Tu sa nestratíte, ani keby ste sa šli prejsť bez sprievodcu. Tešiť sa môžete na tradičné ázijské chute, plno malých rybičiek, ale aj poriadne ryby, ako sú delfíny či veľryby. Splňte si na Maldivách sen o potápaní! Podmorský život je tu taký bohatý, preskúmajte ho do detailov. Baví vás rybolov? Maldivy sú rajom pre rybárov. Ryby si tu môžete rekreačne zachytať, ale si na nich aj pochutnať. Rovnako ako na ovocí, ktoré na Maldivách rastie.

Pripravte sa na Maldivy

Okrem ovocia ale na Maldivách žiadne ďalšie potraviny nevypestujú. Všetky sa dovážajú, a preto je nutné sa pripraviť na vyššie ceny potravín a nápojov. Keďže ide o moslimskú turistickú destináciu, s alkoholom sa stretnete len v hoteli a nutné je tiež prispôsobiť svoju módu. Príliš vyzývavé odevy si na dovolenku nebaľte, ale, samozrejme, platí, že plavky sú na pláži či v okolí bazéna plne akceptované. Maldivy vás očaria mimoriadne príjemným počasím. Nemusíte sa obávať tropických horúčav, pretože priemerná letná teplota tu nedosahuje viac ako 32 stupňov Celzia. Ak si predstavíte, že pri tejto priaznivej klíme sedíte s nohami namočenými v mori a hladká vás pri tom po chrbte príjemný prímorský vánok, lepšie sa leto ani nedá stráviť. Ak sa svoju dovolenku nechystáte stráviť v Male, kde pristane vaše lietadlo, do vašej dovolenkovej destinácie budete prepravení hydroplánom alebo loďou, prípadne motorovým člnom. Môžete sa tešiť na výnimočný zážitok. Už si rezervujete termín dovolenky?

Komerčný článok