Tipy na jednoduchšie cestovanie s bábätkom v aute

Pre deti je cestovanie ešte náročnejšie ako pre nás. Niekedy nevie vydržať ani na kratšie cesty, nie to ešte v prípade, keď ideme niekoľko hodín autom na dovolenku. Ako si uľahčiť cestu s bábätkom a na čo by ste mali myslieť? Všetky tipy nájdete v tomto článku.

Tipy na jednoduchšie cestovanie s bábätkom v aute (Foto: unsplash.com)

Autosedačka

Bezpečie je počas cesty najdôležitejšie. Na bezpečnosť vášho bábätka vplývate nie len vy, ale aj autosedačka, ktorú používate. Ak idete s bábätkom na prednom sedadle vo vajíčku, tak nezabudnite vypnúť airbag. Autosedačka by tiež mala mať správnu veľkosť, inak by sa vášmu dieťaťu nemuselo sedieť pohodlne. Cesta bude takto bezpečnejšia, zábavnejšia a dieťa má dostatok miesta.

Správna príprava

Príprava na cestu je základ. Závisí od toho, ako dlho budete cestovať. Ak je to viac hodín, tak si musíte naplánovať prestávky a dostatok nápadov na to, ako vaše dieťa zabavíte. Je jasné, že nejakú časť cesty dieťa pravdepodobne prespí, no treba byť pripravený na každú situáciu. Nachystajte si jeho najobľúbenejšie hračky, do rádia pesničky a dobré jedlo. Tiež je vhodné umiestniť do auta vlhčené vreckovky, náhradné plienky a deku.

Slnečné záclony

Aby bolo vášmu bábätku čo najviac pohodlne, tak je jasné, že ho treba ochrániť pred slnkom, ktoré počas dňa bude cez okno páliť. Ideálne sú slnečné záclony na okná, ktoré jednoducho stiahnete aj počas jazdy. Ak si takéto záclony kupovať nechcete alebo necestujete autom často, tak do okna môžete zaseknúť plienku, deku alebo uterák.