Najkrajšie mestá na Francúzskej riviére. Doprajte si krásy Azúrového pobrežia

Azúrové pobrežie alebo Francúzska riviéra je neformálne označenie stredomorského pobrežia vo Francúzsku a Monaku, aj to sa dočítate vďaka WikiPedii. Podľa nej sa tiahne od talianskych hraníc až po Cassis, resp. podľa iných zdrojov len po Toulon, Hyères, Saint-Tropez, či po Cannes. Na východe nadväzuje na Taliansku riviéru. Ktoré mestá by ste rozhodne nemali vynechať?

Najkrajšie mestá na Francúzskej riviére. Doprajte si krásy Azúrového pobrežia
Najkrajšie mestá na Francúzskej riviére. Doprajte si krásy Azúrového pobrežia (zdroj: unsplash.com)

Monaco

Aj keď sa má jednať o Francúzsku riviéru, začíname Monacom. To je samostatným mestským štátom. Zaujme luxusom, ktorý je vidieť na každom rohu. Zaujme prístup plný luxusných lodí, drahých áut a známe je ich kasíno Monte-Carlo.

Nice

Často označované ako jedno z najkrajších miest v Európe. Ponúka dlhú pláž, krásne historické mesto a rozhodne ponúka mnoho na objavovanie. Pláž je však kamenistá, avšak o to je voda priezračnejšia.

Cannes

Mesto filmových premiér, nepoznal by ho len málokto. Ideálne miesto spraviť si fotku na červenom koberci. Na historický hraj je to len kúsok a výhľad z neho stojí za to.

Saint-Tropez

Preslávené mesto najmä pre známu filmovú ságu Žandár zo Saint Tropez. Nájdete tu žandársku stanicu, ktorá je ústrednou budovou celej ságy. Pláže tu však nehľadajte, mesto je prístavné. Známe je pre svoje disko podniky, v tých zábava začína až v neskorších nočných hodinách.