Lacná dovolenka? ⇒ 17x TIPY A TRIKY ✔️ ako na lacné cestovanie a dovolenku

Milujeme cestovanie. Aj vy? tak ste tu správne! Kto by nechcel na cestovaní a pri výbere dovolenky ušetriť a namiesto jednej si možno dopriať dovoleniek hneď viacero. Máme pre vás naše tipy a triky, ako ušetriť pri výbere, ale aj na samotnej dovolenke.

Nemusíte míňať viac, ako je treba. Poradíme, ako na lacnú dovolenku bez toho, aby ste sa obmedzovali

Lacná dovolenka

Väčšina z nás má chuť spoznávať nové miesta, precestovať aspoň polovičku sveta a získavať tak nové zážitky. Sú ľudia, ktorí si chcú každú dovolenku užiť naplno, a preto sa neboja investovať do ubytovania a zážitkov niekedy aj tisícky eur. Niekto ale takéto možnosti nemá a aj napriek tomu chce v určitej krajine zažiť toho čo najviac.

Ako na lacnú dovolenku a cestovanie?

Práve pre tých, ktorí nemajú peniaze na rozdávanie a aj napriek tomu chcú cestovať, je určený tento článok. Lacná dovolenka? Využiť môžete všetky naše tipy a triky alebo si zoberiete len pár a budete sa podľa nich riadiť pri cestovaní. Tak či tak, stále vám to umožní minúť menej peňazí. Presuňme sa teraz už ku konkrétnym tipom, ako si užiť lacnú dovolenku.

Výber destinácie

Aj výber správnej krajiny ovplyvňuje rozpočet na dovolenku. V prvom rade záleží od toho, či na svoju letnú dovolenku potrebujete víza alebo nie. Ďalšia vec, a to hlavne pri ázijských a afrických krajinách, sú potrebné očkovania, ktoré musíte pred cestou absolvovať. Všetky tieto náklady vás čakajú ešte predtým, než na dovolenku odídete.

Náklady sa odvíjajú aj od ekonomickej situácie krajiny. V niektorých prípadoch vás letenka vyjde draho, no život v krajine bude lacný – či už je to strava, hotel, prenájom auta alebo atrakcie. V niektorých prípadoch je lepšie investovať práve do letenky, ale potom zostať v určitej krajine dlhšie, pretože to bude výhodnejšie.

✔️ NÁŠ TIP: Pri výbere destinácie berte do úvahy aj miestne ceny služieb a tovaru.

Cestovné poistenie

Už sú dávno preč časy, keď sme museli myslieť ešte pred vycestovaním, čo ak by sa stalo to alebo ono. Stačí si včasne zriadiť cestovné poistenie. Chráni vás na výletoch po okolí, ale aj keď ste v zahraničí ďaleko od svojho domova. Či už ide o stratu batožiny, poruchu auta, o prípadnú lekársku pomoc alebo iné.

Zíde sa vám aj ako radca na telefóne. V cene cestovného poistenie sú taktiež asistenčné služby. Ochotne vás po telefóne nasmerujú a poradia, všetko bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate.

✔️ NÁŠ TIP: Zriaďte si cestovné poistenie v predstihu. AXA teraz ponúka extra zľavu 50% pri zriadení online.

Nízkonákladové letecké spoločnosti

Letecké spoločnosti v súčasnosti ponúkajú letenky na miesta po celom svete za veľmi prijateľné ceny. Ak túžite precestovať európske hlavné mestá, tak nájdete letenky už od 10 €. Niektoré aerolinky mávajú špeciálne akcie a predávajú palubné lístky dokonca aj za 0,01 €. Letieť môžete aj z Bratislavy, prípadne Viedeň, Budapešť, Praha, Brno a ďalšie okolité letiská ponúkajú ešte viac možností.

Ak už máte vybraté nejaké mesto alebo destináciu, tak treba byť rýchly, pretože pri takýchto akciách sú letenky do pár minút preč. Dôležité je pravidelne sledovať stránky a sociálne siete nízkonákladových leteckých spoločností.

✔️ NÁŠ TIP: Nízkonákladové letecké spoločnosti majú rovnaké bezpečnostné štandardy, cena letenky môže byť nižšia aj viac ako 90%.

Množstvo batožiny

Donedávna bola ešte príručná batožina, ktorú si zoberiete so sebou do lietadla, zadarmo. Dokázali ste sa zbaliť do malého kufra, ak ste leteli niekam na pár dní. Teraz je už aj táto služba spoplatnená, takže je možnosťou zbaliť sa do menšej tašky. Celkovo ale platí, že čím menej vecí si so sebou na letnú dovolenku beriete, tým viac ušetríte.

✔️ NÁŠ TIP: Ak cestujete letecky, ušetríte viac, ak sa zbalíte iba do príručnej batožiny.

Prenájom auta alebo bicykla

Ak plánujete, že na vašej dovolenke si budete požičiavať, či už pôjde o auto, karavan, bicykel alebo čokoľvek iné, zistite si o tom čo najviac dopredu. Pri autách môžu byť v zahraničí iné predpisy ako u nás. Taktiež to môžu mať rôzne nastavené požičovne jedna od druhej. Ceny sa taktiež môžu rôzniť. Vyhliadnite si preto určité požičovne už vopred, prípadne ich aj vopred kontaktujte ohľadne konkrétnych ponúk, požiadaviek a cien.

✔️ NÁŠ TIP: Informácie a ceny požičovní si zistite vopred. Ušetríte si čas, ale aj peniaze.

Dovolenka autom

Cestovanie lietadlom je síce oveľa pohodlnejšie a časovo menej náročné, no v tých najvyťaženejších obdobiach leta bývajú pomerne drahé. Ak sa chystáte do krajín Európy, tak stačí vycestovať aj autom. Výhodou takéhoto cestovania je, že si po ceste urobíte viacero zastávok a prezriete si viacero miest, čo by ste počas letu nemohli urobiť.

✔️ NÁŠ TIP: Dovolenka autom je o to výhodnejšia, ak vás cestuje viacero.

Strava

Ak sa nechcete neustále stravovať v drahých reštauráciách, tak je ideálne na dovolenke radšej variť. Samozrejme, niekto ide na dovolenku vyslovene kvôli tomu, aby si tam oddýchol a na varenie ani nepomyslí. No ak chcete cestovať za čo najlacnejšie, tak je ubytovanie s kuchyňou ideálnou voľbou. V prípade cestovania autom si môžete niektoré potraviny zobrať so sebou z domu a ak idete lietadlom, tak si stačí nakúpiť už v cieľovej destinácií.

✔️ NÁŠ TIP: Nemusíte navštevovať len vychýrené reštaurácie. Objavujte nové, skúste streetfoody, môžu príjemne prekvapiť ako kvalitou, tak cenou.

All inclusive lacnejšie

Ak si chcete na dovolenka skutočne oddýchnuť, stačí vám vo väčšine hotel, stravovanie a služby v jeho okolí, môže byť práve pre vás tým najlepší vybrať si z ponúka All inclusive dovoleniek. Výhod to má viacero, ako delegát k dispozícii, neobmedzené stravovanie a nápoje, hotelové služby, prípadne ďalšie služby zahrnuté v cene. Ako však ušetriť pri kúpe z ponúk All inclusive?

✔️ NÁŠ TIP: Vyberajte a porovnávajte v predstihu z first minute alebo na poslednú chvíľu z last minute ponúk.

Hotel cez Booking

Keď chcete pri cestovaní čo najviac ušetriť, tak je najlepšie neustále kontrolovať zľavy. Hlavne keď sa jedná o last minute pobyty, vtedy vás to vyjde najlacnejšie. Niektorí ale chcú mať istotu letnej dovolenky a nechcú ju rezervovať deň pred odjazdom. Možnosťou je aj sledovanie stránky Booking, kde máte prehľad hotelov v rôznych krajinách a rovnako aj zľavy, vďaka ktorým môžete ušetriť.

✔️ NÁŠ TIP: Ak hotel tak Booking. Garantuje najlepšiu cenu!

Ubytovanie cez AirBnB

Veľmi obľúbený spôsob ubytovávania, ktorý funguje vo väčšine krajín na svete, je cez AirBNB. Na tomto webe ponúkajú ľudia ubytovanie vo svojich nehnuteľnostiach pre cudzincov, ktorí prídu na dovolenku. Výhodou sú nízke ceny, na ktorých sa viete ešte potom dohodnúť a vďaka tomu ušetríte ešte viac. Treba si ale overiť dôveryhodnosť poskytovateľa ubytovania.

✔️ NÁŠ TIP: Treba si overiť dôveryhodnosť poskytovateľa ubytovania a jeho ponuky.

Zľavy na pobyty a ubytovanie

Wellness pobyt, víkend o dvojici alebo s deťmi, na horách alebo v penzióne či hotelové pobyty. Využite rôzne pobytové balíčky, ktoré vďaka zľavovým portálom môžete nájsť výhodnejšie. Navyše získate užitočné tipy, čo môžete robiť v okolí a pri jednotlivých ponukách nájdete aj hodnotenia a skúsenosti od ľudí, čo už ponuku využili.

✔️ NÁŠ TIP: Využite zľavy na pobyty. Vyberte si tak z ponúk za zvýhodnené ceny.

Pripravte sa dopredu

Obuv do vody, opaľovacie krémy, lieky na nevoľnosť, cestovné balenia kozmetiky, zubnú pastu a kefku, hračky do vody, slnečník, deka, slnečné okuliare, plavky, turistická obuv, prípadne oblečenie na turistiku si viete kúpiť ešte skôr, ako vyrazíte. Môžete využiť online nakupovanie a zadovážiť si ich pred dovolenkou. Na dovolenke už budete môcť len oddychovať, nemusíte hľadať kde čo kúpite a nebudete musieť za tento tovar pre turistov vo vašej dovolenkovej destinácii zbytočne preplácať.

Pri nakupovaní online nezabúdajte na zľavové kupóny, ako zľavový kód, akcie a výpredaje. Nech sa jedná o nakupovanie drobností, elektroniky, ubytovania, dovolenky alebo aj na zážitky. Predtým, než odošlete objednávku, tak si skontrolujte dostupné kupóny.

✔️ NÁŠ TIP: Tisíce zliav do stoviek obľúbených online obchodov nájdete na www.kuponyzdarma.sk. Využijete ich skutočne na všetko!

Máte aj vy svoje tipy a triky? Dajte nám o nich vedieť.

Prajeme príjemnú dovolenku.