Ostrovy Španielska – ktoré sa oplatí navštíviť?

Dovolenka v Španielsku je pre mnohých z nás častou voľbou a táto destinácia je celkovo medzi ľuďmi obľúbená. Španielsko láka turistov hlavne na historické mestá, bohatú kultúru a krásne pláže. Premýšľali ste niekedy nad tým, že by ste navštívili niektorý zo španielskych ostrovov? Ktoré z nich sú najkrajšie?

Ostrovy Španielska – ktoré sa oplatí navštíviť?

Tenerife

Tento ostrov je najväčším spomedzi Kanárskych ostrovov. Obľúbený je hlavne kvôli krásnym plážam, prírode a turistickej infraštruktúre. Vo vnútrozemí sa nachádza najvyšší vrch v celom španielsku – hora Teide.  Atrakciou je aj lanovka s výhľadmi, ktorou sa na tento kopec môžete vyviezť. Mestá na tomto ostrove sú historické, takže je to určite niečo aj pre fanúšikov architektúry.

Malorka

Malorka je pre tých, ktorí si túžia oddýchnuť na plážach s bielym pieskom, azúrovým morom a okolo seba chcú mať nádhernú prírodu. Je to rozvinutý ostrov, ktorý má sústredený turizmus na juhu a na severe je to skôr o krásnej prírode. Ostrov je vhodný pre všetky vekové kategórie a na výber máte z množstva aktivít. Hlavným mestom s historickým nádychom je Palma de Mallorca.

Ibiza

Našli sme niečo aj pre ľudí, ktorí na dovolenku chodia kvôli zábave, zážitkom a zároveň krásnemu prostrediu. Práve pre tých je určený ostrov Ibiza. Obľúbenými destináciami sú mestá Ibiza a San Antonio. Nočný život začína už o siedmej večer a končí skoro ráno. Osemdesiat pláží mám poskytne priestor na oddych, kúpanie a aj vodné aktivity či športy.

Ak sa rozhodnete pre cestu autom, nezabúdajte na veľmi dôležitú súčasť v podobe PZP, ktoré vás ochráni v každej situácií.