Čaká vás zimná dovolenka? Tu sú tipy, kam sa môžete vybrať túto zimu!

Zvykom býva, že dovolenku riešime v lete. Vtedy obvykle cestujeme k moru alebo do teplých krajín za oddychom, no oddychovať sa dá aj v zime. Alebo stráviť voľné dni aktívne – je to len na vás. A aké sú teda možnosti zimnej dovolenky?

Čaká vás zimná dovolenka? Tu sú tipy, kam sa môžete vybrať túto zimu!
(zdroj: unsplash.com)

Ázia pre začiatočníkov

Základné možnosti sú dve – buď vám ide zima natoľko na nervy, že túžite skôr po teplých krajoch, alebo si ju chcete naopak užiť čo najviac a milujete napríklad lyžovanie. Niekomu v čase zimy prospieva aj mierne jarné počasie, niekto vyslovene túži po exotike. Pre tých druhých je vhodné napríklad Thajsko. Niektorí síce tvrdia, že už je opozerané a príliš turistické, ale na druhej strane je preto vhodné pre tých, ktorí ešte v Ázii neboli a chcú to vyskúšať. V Thajsku nájdete more a pláže, ale aj ultramoderné stavby, tradičné chrámy a vynikajúci street food. Ani cenovo už Thajsko nepatrí k tomu najdrahšiemu, čo je k dispozícii a ak chcete ušetriť aj na ubytovaní, vyskúšajte napríklad Booking ubytovanie za menej.

Blízka exotika

Ak nie ste úplne fanúšikom tropických teplôt, odporúčame Kanárske ostrovy. Tie sú počas našej zimy známe jarnými teplotami a navyše tam lietajú aj nízkonákladové spoločnosti priamo zo Slovenska. Hoci teploty nie sú úplne na kúpanie (možno pre otužilejších), je to ideálny čas na poznávanie krás vulkanických ostrovov, kde je na to v lete príliš horúco. Obrovskou výhodou je najmä to, že v tomto ročnom období tu nie je veľa turistov. Z “teplých” destinácií sa v zime ešte oplatí navštíviť Maroko, Egypt alebo Mexiko. Pokojne sa však vyberte aj bližšie, v zime je veľmi atraktívne aj Taliansko či Slovinsko. Staviť môžete aj na úplne jednoduchú dovolenku vo dvojici, kde načerpáte sily do ďalšieho kalendárneho roka a oddýchnete si vo welnesse. Tie najlepšie tipy na pobyty pre dvoch nájdete tu.

Obľúbené zimné aktivity v najlepších strediskách

K zime patrí určite aj dobrá lyžovačka, minimálne pre tých, ktorí tento šport obľubujú. Ak sa chcete vybrať do zahraničia, v súčasnosti sú najlepšie lyžiarske strediská vo Francúzsku. Patrí sem napríklad Avoriaz, ktorý leží na hranici so Švajčiarskom. Nie je síce k Slovensku najbližšie, ale nájdete tam pestré lyžovanie s výhľadmi a rôznymi stupňami náročnosti aj množstvo zjazdoviek lemovaných stromami, kde sa môžete ukryť aj pred zlým počasím. Okrem Francúzska odporúčame aj Rakúsko alebo Švajčiarsko. Ak však nechcete cestovať za lyžovaním ďaleko, aj Slovensko patrí k lyžiarskym veľmociam. Najlepšie hodnotené sú momentálne strediská Snowparadise Veľká Rača, Orava Snow, Bachledka Ski&Sun a Krahule. To však neznamená, že nikde inde dobrú lyžovačku nezažijete – možno máte skvelú zjazdovku aj priamo za domom. Ak vám zo zimnej výbavy ešte niečo chýba, poprípade robíte po predošlom roku inventúru, využite promo kódy, vďaka ktorým nakúpite čokoľvek lacnejšie a výhodne.