Vyberte si vhodné vchodové dvere

Výber vchodových dverí by sme mali podriadiť viacerým kritériám. A hoci je ich dizajn vo vnímaní celkového pohľadu na stavbu či prvého dojmu pri vstupe do bytu dôležitý, nepodceňujte ani ich bezpečnosť, izolačné vlastnosti či výber vhodných a kvalitných materiálov.

Vyberte si vhodné vchodové dvere
Vyberte si vhodné vchodové dvere (zdroj: pixabay.com)

Materiál. Ale aký?

Kvalitný materiál zohráva kľúčovú rolu vo výbere takmer každej stavebnej súčasti či doplnku, vchodové dvere nevynímajúc. Nie je to len o tom, či chcete plastové alebo hliníkové vchodové dvere. V každej z týchto kategórií je potrebné vyberať materiály, pri výrobe ktorých boli použité najnovšie technologické postupy či výrobné štandardy. Ak hľadáte vchodové dvere do bytu, možno vám bude stačiť upriamiť vašu pozornosť na kvalitné plastové alebo bezpečnostné dvere s dobrými izolačnými vlastnosťami.

Tým, že budú chránené pred vrtochmi počasia či priamym slnečným žiarením, je veľká šanca, že svoju úlohu budú plniť mnoho rokov bez ujmy na kvalite. Pri výbere vchodových dverí na rodinný dom sa však už oplatí zainvestovať do kvalitnejších a odolnejších materiálov. V tomto prípade však okrem spomínanej kvality treba hľadieť aj na ich bezpečnosť a tiež dobré izolačné vlastnosti. V hre je teda výber toho najvhodnejšieho profilového systému, ale tiež zloženie jadra výplne, a teda aj samotná hrúbka dverí.

Dizajn vchodových dverí musí upútať

Práve dizajnová stránka plastových dverí je tým prvým, čo ľudí upúta hneď pri vstupe. Dalo by sa povedať, že práve vchodové dvere napovedia veľa o estetickom cítení majiteľa, ale tiež o jeho zmysle pre detaily. S kľučkou alebo s elegantným nerezovým madlom, so sklom alebo bez neho, jednodielne alebo dvojdielne – toto je len pár základných parametrov výberu a okrem toho je tu ešte veľa ďalších možností, ktoré dokážu ulahodiť vkusu akokoľvek náročného majiteľa.

Pri voľbe dekoru či farby dverí máte na výber z množstva farebných RAL odtieňov či odtieňov imitujúcich drevo tak, aby vaše vchodové dvere dokonale zapadli do celkového architektonického obrazu vášho domu. Tak viete zo svojich vchodových dverí urobiť unikátny a veľmi osobitý stavebný doplnok, ktorý bude vhodne dopĺňať dizajn budovy, ale tiež charakterizovať váš jedinečný vkus.

Správnou kombináciou materiálov a výplní tak dostanete dvere, ktoré dokážu odolávať nepriazni počasia, budú dobre izolovať chlad a zvuky, budú bezpečné, ale hlavne budú krásnym a elegantným doplnkom vášho domu, bytu či firmy.

Komerčný článok